“Oxford Matura Trainer. Poziom podstawowy

O książce

“Oxford Matura Trainer. Poziom podstawowy” to repetytorium maturalne z języka angielskiego autorstwa Gregory’ego J. Manina, Danuty Grycy, Joanny Sobierskiej i Joanny Sosnowskiej, które pomoże każdemu maturzyście ćwiczyć takie umiejętności jak pisanie, czytanie, słuchanie i wypowiedź ustną. Może posłużyć również dorosłym poruszającym się po poziomie językowym B1 (język komunikatywny). Książka jest bardzo przejrzysta, a poruszanie po zadaniach – intuicyjne, co z pewnością ułatwia skupienie na nauce. Ponad 200 stron to duża dawka wiedzy, a wydawnictwo Oxford University Press gwarantuje jakość i sprawdzoną metodologię nauczania.

Tematy

Podręcznik porusza najważniejsze tematy przydatne zarówno na egzaminie, jak i w życiu takie jak:
– człowiek,
– dom,
– szkoła,
– praca,
– życie rodzinne i towarzyskie,
– żywienie,
– zakupy i usługi,
i inne.

Powyższe zagadnienia wynikają z podstawy programowej i nie wszystkie mogą zaciekawić danego maturzystę. Jednakże, to repetytorium umie przykuć uwagę każdego ucznia interesującymi tekstami, ilustracjami i zadaniami przedstawiającymi realia życia nastolatków. Do każdego tematu dołączony jest słowniczek ułatwiający powtarzanie danego zagadnienia.

Zadania maturalne

Ta pozycja umożliwia zapoznanie się z całą gamą zadań maturalnych takich jak prawda/ fałsz, zadania wielokrotnego wyboru czy dobieranie zdań do części tekstu. Istotną kwestią jest łączenie ćwiczeń na słownictwo, z takimi gdzie znajdziemy dłuższy tekst. Łączy to doskonalenie pojedynczych fraz z rozumieniem dłuższych treści. “Oxford Matura Trainer” zawiera też liczne wskazówki pomocne podczas powtarzania materiału i pisania egzaminu.

Sposoby uczenia się a “Oxford Matura Trainer”

Wiedzą powszechną w środowisku nauczycieli jest fakt, że posiadamy wielorakie rodzaje inteligencji i uczymy się na różne sposoby. “Oxford Matura Trainer” wychodzi naprzeciw uwarunkowaniom ludzkiego mózgu i stosuje urozmaicone metody nauczania. Ujednolicony układ treści i ilustracje pomogą wzrokowcom, zadania na słownictwo pozwolą zabłysnąć osobom utalentowanym językowo, a liczne nagrania audio to coś dla słuchowców. Ponadto, książka ta stosuje system powtórek po każdym dziale, które współgrają z tym jak pracuje mózg – już starożytni wiedzieli, że repetitio est mater studiorum.